Chalupa Tara

Cykloturistika

Během posledního desetiletí se Jizerské hory staly ideálním terénem pro cykloturistiku a jízdu na horských kolech, které představují současný trend aktivní dovolené. Na přání Vám zajistíme zapůjčení kola včetně dětské sedačky nebo elektrokolo.

Po velkoplošném odlesnění v sedmdesátých a osmdesátých letech zůstaly na náhorní plošině nejen rozlehlé holiny, umožňující dnes množství dříve neznámých dalekých výhledů, ale i hustá síť zpevněných lesních silniček a cest v minulosti vyznačených jako pěší turistické cesty. Ty dnes umožňují vcelku pohodlně projet celé hory křížem krážem, poznávat jejich krásy a tajemství.

Cyklobike extrém downhill

Lanovkou na Tanvaldský Špičák - přeprava kol zdarma. Čeká Vás úžasný adrenalinový zážitek při sjezdech po svazích hory Špičák.

Freerideová trať

Trasa vede od objektu startu korytem bývalé bobové dráhy až po křižovatku s místní komunikací vedoucí do sedla Malého Špičáku.
Freerideová trať slouží cyklistice (freeride, downhill, crosscountry, cyklokros, biketrial, horská kola).

Otevření cyklostezky Járy Cimrmana dne 10. 6. 2006

Mikroregion Tanvaldsko v úpatí Jizerských hor je krajem českého génia Járy Cimrmana. Jára Cimrman, dramatik, vynálezce, světoběžník, jehož stopu se mnozí snaží marně zachytit, je nerozlučně spojen s tímto krajem, což dosvědčují některé divadelní hry, objevené v lesovně pod Mariánskou horou nedaleko chalupy Tary vědeckým kolektivem v čele s doktorem Svěrákem a profesorem Smoljakem.