Chalupa Tara

Cykloturistika

Terénní koloběžky a horská kola

Během posledního desetiletí se Jizerské hory staly ideálním terénem pro cykloturistiku a jízdu na horských kolech, které představují současný trend aktivní dovolené. Na přání Vám zajistíme zapůjčení kola včetně dětské sedačky nebo elektrokolo.

Po velkoplošném odlesnění v sedmdesátých a osmdesátých letech zůstaly na náhorní plošině nejen rozlehlé holiny, umožňující dnes množství dříve neznámých dalekých výhledů, ale i hustá síť zpevněných lesních silniček a cest v minulosti vyznačených jako pěší turistické cesty. Ty dnes umožňují vcelku pohodlně projet celé hory křížem krážem, poznávat jejich krásy a tajemství.

Cyklobike extrém downhill

Lanovkou na Tanvaldský Špičák - přeprava kol zdarma. Čeká Vás úžasný adrenalinový zážitek při sjezdech po svazích hory Špičák.

Lanovkou na Tanvaldský ŠpičákSjezdy po svazích hory Špičák

Freerideová trať

Trasa vede od objektu startu korytem bývalé bobové dráhy až po křižovatku s místní komunikací vedoucí do sedla Malého Špičáku.
Freerideová trať slouží cyklistice (freeride, downhill, crosscountry, cyklokros, biketrial, horská kola).

Koryto bývalé bobové dráhyFreerideová trať

Otevření cyklostezky Járy Cimrmana dne 10. 6. 2006

Otevření cyklostezky Járy Cimrmana dne 10. 6. 2006Mikroregion Tanvaldsko v úpatí Jizerských hor je krajem českého génia Járy Cimrmana. Jára Cimrman, dramatik, vynálezce, světoběžník, jehož stopu se mnozí snaží marně zachytit, je nerozlučně spojen s tímto krajem, což dosvědčují některé divadelní hry, objevené v lesovně pod Mariánskou horou nedaleko chalupy Tary vědeckým kolektivem v čele s doktorem Svěrákem a profesorem Smoljakem.

Lyžařské školy

Lyžařské školy v okolí naší chalupy Tara zajistí kvalitní výuku lyžařských i snowboardových dovedností pro ty nejmenší, ale nabídnou své služby i dospělým zájemcům o zimní sporty. Vyberte si lyžařskou školu podle vašeho gusta i dovedností na sněhu.

Přečíst si tip >