Chalupa Tara

Organizační pokyny pro naše klienty

Vážení a milí klienti, velice nás těší, že jste si vybrali pro strávení Vaší dovolené Jizerské hory a pobyt v apartmánech Chalupy Tara.

Prioritou pro nás je příjemný a profesionální přístup ke každému z Vás, kteří máte rádi kvalitní dovolenou. Pokud budete mít jakékoliv dotazy či připomínky nebo přání, obraťte se na nás, přispějete tím ke zkvalitnění našich služeb.

Příjemný pobyt Vám přejí Jitka a Leo Zedníčkovi.

 

Nástup na ubytování

V hlavních sezónách ZIMA a LÉTO sobota od 15:00 – 18:00 hod Ostatní období včetně krátkodobých pobytů dle dohody, informace při rezervaci pobytu.

 

Ukončení pobytu

V hlavních sezónách ZIMA a LÉTO sobota do 10:00 hod. Ostatní období včetně krátkodobých pobytů dle dohody, informace při rezervaci pobytu. Při příjezdu se host prokazuje rezervačním listem nebo platným dokladem totožnosti. 
 

Vratná kauce

Kauce pro případ škody je splatná při nástupu na ubytování (2.500,- Kč / apartmán) 
 

Kouření a manipulace s ohněm

Celý objekt je uvnitř NEKUŘÁCKÝ, v každém apartmá jsou instalovány požární kouřová čidla, vzhledem k tomu, že se jedná o dřevostavbu je přísně ZAKÁZÁNO používání otevřeného plamene (svíčky, olejové vonné lampy atd). Důsledně, prosím, kontrolujte vypnutí elektrických spotřebičů po jejich použití a před odchodem z apartmá. Děkujeme Vám. Pro kuřáky jsou na terasách instalovány stojanové popelníky.

 

Domácí zvířata

Malá domácí zvířata mohou být umístěna v prostorách apartmánu jen se souhlasem majitele.

 • Přijel-li s Vámi psí kamarád, nenechávejte jej stresovat v cizím prostředí uzamknutého v apartmá. Není dovoleno, aby zvířata byla ponechána v apartmá bez dozoru svého majitele. Jeho potřeby provádějte na kraji lesa, který je pár kroků. Z hygienických důvodů prosíme o úklid exkrementů.
 • Zvířata nesmí ležet na lůžku, nebo ostatním zařízení pro hosty, musí mít svůj pelech či podložku. Nelze užívat sprchy, nebo umyvadla ke koupání, nebo mytí zvířat. Ke krmení zvířat nesmí být používán inventář, který slouží hostům.
 • V areálu chalupy je nutné mít psa vždy pouze na vodítku. Majitel zvířete odpovídá za dodržování nočního klidu od 22:00 hod do 7:00 hod.

 

Pravidla ubytování

 • Nutná je domácí obuv, interiér je dřevěný s lakovanými podlahami v podkroví.
 • Podlahy v přízemí jsou s elektrickým vytápěním, které Vám přinesou v zimních měsících tu pravou pohodu.
 • V podkrovních ložnicích jsou elektrické přímotopy, ale POZOR je velmi nebezpečné jejich zakrývání. Z požárních důvodů je na nich zakázáno sušení prádla, rukavic, svršků a pod. K sušení využijte elektrický sušák v koupelně nebo olejový radiátor v šatně.
 • V zimních měsících, kdy uvnitř sušíte svršky, je třeba myslet na pravidelné větrání, které zamezí srážení vodní páry na oknech. K sušení oděvů, prosím, nepoužívejte závěsové garnyže nad okny, ale využijte šatnu s ramínky.
 • Střešní okna nelze otvírat při sněhové pokrývce střechy, hrozí poškození.
 • Elektrická energie se hradí dle skutečného odběru. (kontrola elektroměry v rozvodné skříni suterén, informace u ubytovatele).
 • Je zakázáno přemisťovat nábytek v místnostech, nesmí být prováděny zásahy do elektrické či jakékoliv jiné instalace.
 • Je zakázáno vynášet stoličky od jídelního stolu pro venkovní sezení.
 • Snažíme se chovat šetrně k přírodě a proto třídíme odpady (sešlápnuté PET lahve, časopisy, novinový papír, sklo ), všeobecný směsný odpad patří do černé sběrné nádoby u brány vjezdu. Děkujeme Vám předem za aktivní pomoc. 
 • Apartmány udržujte v čistotě. Při předání nadměrně znečištěného apartmá poplatek za úklid 500,- Kč. (např. nádobí a příslušenství kuchyně, koupelna atd.)
 • Vchodové dveře a úschovnu sportovního nářadí vždy zamykejte.
 • Při ukončení pobytu sundejte prosím povlečení z ložních souprav. Děkujeme.
 • Zub času či náhoda může zapříčinit poruchu na vybavení apartmá. Prosíme Vás o nezatajovaní a oznámení jakéhokoliv poškození, případně poruchy, rozbití nebo znehodnocení součásti zařízení chalupy Tara. Žádáme o rychlé nahlášení, aby co nejdříve mohlo dojít k nápravě. Spokojenost dalšího klienta je pro nás stejně důležitá tak jako ta Vaše !
 • Brána vjezdu na parkoviště je z bezpečnostních důvodů uzamčena od 22:00 – do 7:30 hod. Pro otevření v nočních a brzkých ranních hodinách použijte zvonek u bytu majitele nebo telefon +420 733 126 737. Parkoviště a okolí budovy je kamerově monitorováno.


Děkujeme Vám za pochopení a zohlednění našich požadavků.

Všechny tyto body pomohou Vám i nám k tomu, aby jste prožili krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.
V případě jakýchkoliv dotazů a potřeby pomoci jsme Vám kdykoliv k dispozici.

 

Místní telefonní čísla

 • Lékařská pomoc v místě (Horská služba tel.: 483 381 566). 
 • Nemocnice Tanvald 3 km (tel.: 483 367 311).
 • Lékařská pohotovost pro děti a dorost (tel.: 483 345 619).
 • Lékařská pohotovost pro dospělé (tel.: 483 345 108).

 

Často kladené otázky:

Co všechno je v ceně?
V ceně Vaší dovolené je započítán pronájem daného apartmánu na stanovenou dobu - obvykle týden od soboty do soboty. V ceně je také zahrnuta služba předání apartmá při příjezdu i odjezdu, závěrečný úklid, ložní prádlo včetně praní, WIFI, spotřeba vody, parkování, turistická a pobytová taxa, karta hosta Jizerky CARD pro všechny osoby starší tří let (slevy na lanovky, bazén, restaurace atd.) V zimním období úklid sněhu.

Co není zahrnuto v ceně?
V ceně není zahrnuta spotřeba elektrické energie dle skutečné spotřeby, Tyto náklady se hradí na konci pobytu. Proč není elektřina zahrnuta v ceně? K hrazení elektřiny klientem bylo přistoupeno v rámci zvýšení ekologičnosti a efektivity provozu. Plýtvání elektrickou energií, např. větrání a zároveň vytápění přímotopem za dobu klientovy nepřítomnosti, se výrazně odráželo v celkové ceně pronájmu apartmánu, kterou platili všichni klienti stejnou. Hrazení elektrické energie klientem pak nediskriminuje ty klienty, kteří energiemi neplýtvají.

Kolik stojí spotřeba el.energie v apartmánu?
Cena spotřebované el.energie v apartmá dle ročního období za týden: léto 150 Kč – 350 Kč, zima 800 Kč – 1 600 Kč.

Odeslal jsem rezervaci, co bude dál?
Učiněná rezervace zaslaná prostřednictvím webového formuláře je zpracována a zařazena do našeho rezervačního systému. Objednavateli je zasláno číslo rezervace / výzva k platbě 50% zálohy za ubytování. Rezervace má zpravidla platnou opci 5 dní. Variabilní symbol pro platbu zálohy je jedinečné číslo rezervace. Po připsání částky na náš účet je automaticky objednavateli zasláno potvrzení o závazné rezervaci a přijetí platby. Není-li částka uhrazena je následující den po splatnosti rezervace ukončena. Objednavatel má možnost prodloužení platnosti opce individuálně.

Je možná fakturace ?
V případě požadavku zajistíme fakturaci pobytu Vašemu zaměstnavateli (fondy FKSP apod.) dle účetních a právních předpisů.

Od kolika hodin je možné se ubytovat v den nástupu na pobyt?
Příjezd je od 15 do 18 hodin, případně lze v rámci možností domluvit předem jiný příjezd.  Pokud tedy předem víte, že dorazíte později, oznamte nám prosím tuto skutečnost.

Do kolika hodin je nutné opustit apartmány v den odjezdu?
Z důvodu úklidu je nutné apartmány včetně parkoviště opustit do 10 hodin. Odhlášení ubytování se provádí mezi 09.00 - 10.00 posledního dne Vašeho pobytu. Služba zkontroluje a převezme od Vás zařízení apartmánu. Poté odečte skutečný stav spotřebované elektrické energie, případně konzumaci z vinotéky.

Skládá se vratná kauce při nástupu na ubytování?
Ano, při nástupu na ubytování Vás ubytovatel požádá o složení vratné kauce ve výši 2500,-Kč (krátkodobé pobyty min.1000,- Kč). Tato kauce Vám bude vrácena při odjezdu, pokud bude zařízení apartmánu předáno v pořádku.

Jsou apartmány nekuřácké?
Ano, veškeré interiéry jsou provozovány výhradně jako nekuřácké.

Jak je to s parkováním?
Parkování je přímo u ubytování. Uzamykatelné parkoviště s kamerovým systémem. Apartmá 2+kk nebo 3+kk 1 parkovací místo, apartmá 4+kk 2 parkovací místa.

Jak daleko jsou sjezdovky?
Pokladna a vleky ski areálu Tanvaldský Špičák II je ve vzdálenosti 200 m přes louku nebo 350 m po silnici.

Je dostupná lyžařská škola, školka pro děti a co půjčovna?
Vše naleznete na jednom místě přímo v nedalekém centru střediska cca 200m.

Můžu si s sebou vzít na pobyt psa nebo jiné domácí zvíře?
Ano můžete, za předpokladu, že se nejedná o nebezpečné zvíře a svým počínáním zamezíte možným problémům s ohledem na bezpečnost a pohodlí ostatních klientů. Klient také nese odpovědnost za případné škody napáchané jeho domácím mazlíčkem. Pobyt zvířat je zpoplatněn částkou 100,-Kč za noc. Pouze po předchozí domluvě. Pes musí být po celou dobu pohybu v areálu na vodítku a pod kontrolou. Doporučujeme si s sebou vzít i očkovací průkaz psa.

Je v apartmá ložní prádlo?
Ano, každé lůžko je vybaveno proti alergickou soupravou s povlečením (polštář + prošívaná přikrývka).

Lze uschovat lyže, kola, sportovní nářadí či dětský kočárek?
Ano, přímo u objektu je samostatná uzamykatelná úschovna s kamerovým systémem.

Můžeme grilovat nebo opékat buřty či něco většího?
Ano, k použití jsou celkem tři grily, vyberete dle počtu osob či druhu. Velký nerezový gril pod pergolou s posezením pro 8 osob, včetně motoru a otočných jehel k opékání selat či vepřových kýt nebo drůbeže. Velký zděný gril pod pergolou s posezením pro cca 10 osob. Gril u vyhlídkové terasy s posezením pro cca 16 osob. V největším z nich lze rozdělat klasický ohníček k opékání, lze zapůjčit opékače. Okolní lesy poskytují dostatečnou zásobu dřeva, lze zapůjčit koš a sekyrka. Dřevěné uhlí ke grilování je běžně k dostání v místním supermarketu.

Je u vás dostupný internet?
Ano, na chalupě je WI-FI.


Pokud jste zde nenašli odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás: info@chalupatara.cz